Praktische roadmap digitale toegankelijkheid
Geplaats in categorie: BlogGeschreven door
Nooit geen reden voor roze lippenstift
Praktische roadmap digitale toegankelijkheid
De EAA (European Accessibility Act) is een feit en toezichthouders handhaven. Toch heerst er in de markt nog vaak paniek of afwachtendheid. Toegankelijkheid wordt gezien als een berg abstracte regels; een vinkje op de backlog dat we “ooit nog wel een keer fixen”.
Wie toegankelijkheid aanvliegt als een eenmalig project, bouwt razendsnel ’technical debt’ op. Zonder verankering in je cultuur en processen, brokkelt de kwaliteit bij elke nieuwe sprint of content-update weer af. Gevolg: je bent continu brandjes aan het blussen.
Geen project, maar een kwaliteitsstandaard
Bij Level Level geloven we in ‘niet lullen, maar poetsen’. Digitale toegankelijkheid is geen extraatje, het is een fundamentele kwaliteitsstandaard. Net als security en performance.
Waarom het in de praktijk toch vaak misgaat? Omdat we de verantwoordelijkheid makkelijk afschuiven op één developer, UX-designer of jurist. Maar het raakt veel meer afdelingen.
Tijd voor rust, reinheid en regelmaat
Tijd om af te rekenen met ad-hoc oplossingen. Je processen en je team moeten goed op orde zijn. Benieuwd hoe we dit in de praktijk doen? Bekijk onze diensten en aanpak rondom accessibility.
Liever zelf aan de slag? Precies daarom hebben we het Handboek Digitale Toegankelijkheid ontwikkeld. Geen taai document vol theorie, maar een pragmatische roadmap om toegankelijkheid in de vezels van je organisatie te krijgen:
- Het Accessibility Maturity Model: Waar staat jouw organisatie echt? Van ‘bewust onbekwaam’ tot volledig in het DNA.
- Rollen & Verantwoordelijkheden: Heldere afspraken tussen Legal, Inkoop, Design, Tech, Content én Klantenservice. Geen vingertjes wijzen.
- De 8-stappen Roadmap: Hoe je van een eenmalige audit naar continue kwaliteitscontrole (QA) gaat.
- Acceptatiecriteria: Praktische voorbeelden voor in je sprints (bijv. voor toetsenbord-navigatie).
- De Business Case: Keiharde data (zoals de €4,2 miljard die we in e-commerce mislopen) om het MT te overtuigen.
Meer hulp nodig? Dat snappen we
We helpen organisaties stap voor stap inzicht krijgen in hun digitale toegankelijkheid. Je kiest het niveau dat past bij je risico, timing en verplichting.
Alles weten over accessibility?
In ons handboek ‘Bouwen aan een digitaal toegankelijke organisatie’ lees je exact wat je nodig hebt om klaar te zijn voor de European Accessibility Act.
Kennis
Een mooiere wereld maken we niet alleen. Dus de kennis die we hebben, delen we.
Geschreven door
Nooit geen reden voor roze lippenstift