Wat verwachten wij van jou, onze opdrachtgever, tijdens projecten?

Yes! Het is eindelijk zover en je hebt er zin in! Eindelijk een nieuwe website! Geen gedoe meer met een CMS dat niet naar behoren werkt. Geen gepiel meer met content die aan de voorkant net niet doet wat je in de achterkant dacht ingesteld te hebben. Een nieuwe frisse site, let’s go!

Als jij zo begint aan een project bij ons, dan zijn wij blij! Je hebt er zin in en wij ook! Samen gaan we voor het beste resultaat en over een paar maanden vieren we een succesvolle lancering van de nieuwe site. Om tot die lancering te komen, hebben we jou tijdens het proces echter hard nodig! Wat dat in de praktijk betekent, dat leggen we je in deze blogpost uit.

Je vertegenwoordigt de opdrachtgever

Vanaf de start van een project verwachten wij dat we één contactpersoon hebben die fungeert als ‘product owner’ en die het belang van onze opdrachtgever vertegenwoordigt. De term product owner is er een die je vaak tegenkomt op het moment dat je gaat scrummen, of in ieder geval agile werkt. Maar of wij nou gaan watervallen of een agile traject met je aangaan, wij verwachten dat jij altijd ownership draagt over het project en op zo’n manier met ons samenwerkt dat we samen het hoogst haalbare bereiken. 

Om dit te kunnen doen is het belangrijk dat je beschikt over voldoende knowhow over de bedrijfsprocessen, maar ook over de interne wensen en behoeften én de (bedrijfs)doelen als het gaat om de nieuwe website. Jij weet hoe de briefing tot stand gekomen is en kunt de belangen van je eigen bedrijf of het bedrijf waar je werkzaam bent behartigen. Heb je bepaalde kennis niet zelf in huis, dan zorg je dat je de juiste mensen op het juiste moment aanhaakt. Ga er hierbij vanuit dat wij niets kunnen maken en niet ergens over mee kunnen denken waar we niet vanaf weten. Kortom: wij zijn afhankelijk van jou om ons te voorzien van de juiste informatie.

Daarbij is het heel fijn als de briefing opgesteld is vanuit de bedrijfsbelangen met het hele bedrijf, de directie en/of het marketing team. Tijdens het project is het echter een voorwaarde dat we met één beslisser te maken hebben. Het is daarom belangrijk dat jij als product owner beslissingsbevoegd bent. Natuurlijk is het niet meer dan logisch dat je bepaalde grote beslissingen of milestones in het project (denk aan het final design) voorlegt intern. Het is echter voor de snelheid van het project wel erg prettig als we gedurende het project ook zaken direct met je kunnen afstemmen. Denk hierbij aan een beslissing over de vormgeving van iconen of het testen van een nieuwe functionaliteit.

Je bepaalt en waarborgt de kaders

Wij kunnen (bijna) alles maken, maar als the sky the limit is, dan is het lastig om tot een eindresultaat te komen waar iedereen uiteindelijk echt blij mee is. Daarom is het van belang dat we samen de kaders van jouw project bepalen. Die kaders kunnen zitten in een budget dat we overeenkomen en dus het aantal uur dat wij mogen besteden. Maar ook in je wensen rondom het op te leveren product of de deadline. 

We bepalen samen wat de beste manier is om binnen deze kaders te handelen. Wat we van jou verwachten is dat je nadenkt over de kaders die passen bij jouw bedrijf. Hebben jullie een beperkt budget, dan is het noodzakelijk dat we dat weten. Heb je stakeholders die bovenop een bepaalde deadline zitten, dan moeten we dát weten. Kunnen we alle kanten op met je opdracht? Geef ons dan die informatie, want dan zorgen we dat we die kaders samen heel helder bepalen in de eerste fase van het project.

We verwachten daarnaast ook dat je ownership neemt m.b.t. de prioriteiten. Tijdens het project bepalen we wat de must haves, should haves, could haves en nice to haves zijn voor jouw nieuwe website. Jij hebt hier de lead in. Wij zullen de kaders bewaken, (on)mogelijkheden schetsen en natuurlijk met je meedenken. Wordt iets gedurende het traject belangrijker en moet iets anders hiervoor wijken, dan is het aan jou (in overleg met ons) om te bepalen ten koste van wat dit dan gaat. Hierin verwachten we dan ook dat je realistisch blijft. Daar waar jij eventueel beperkt bent in budget, deadline of scope, zijn wij dat ook.

Je werkt samen met ons team

Als wij iets belangrijk vinden in een samenwerking met jou, dan is het onderling vertrouwen. Wij vertrouwen op jouw kennis en kunde en we verwachten van jou dat jij vertrouwt op onze kennis en kunde. Dat betekent niet dat je alles maar klakkeloos aan hoeft te nemen, maar wel dat je het gevoel hebt dat wij ervoor zullen zorgen dat we jou de best mogelijke website op gaan leveren binnen de kaders die we met elkaar hebben afgesproken.

Voor een optimale samenwerking is het daarnaast enorm belangrijk dat je betrokken bent gedurende het gehele traject. Dat we je kunnen bereiken als we snel iets willen afstemmen en dat als we met je communiceren, die communicatie zo open mogelijk is. Bij ons geen moeilijke woorden, vage mailtjes of zaken die we achterhouden. We communiceren open en duidelijk, geven je wekelijks updates over de voortgang en we nemen je mee in ons proces, ook daar waar we tegen mogelijke issues aanlopen. En als iets niet duidelijk is, vinden we het fijn als je dat aangeeft. Andersom verwachten we ook dat jij open communiceert en ons meeneemt in jouw proces. Als daar zaken anders gaan dan verwacht of je loopt intern tegen obstakels aan, dan horen we dat graag. En wil je iets veranderen aan onze samenwerking, ook dan staan we daarvoor open. 

En we hopen dat dit voor zich spreekt, maar wij vinden respect voor elkaar echt één van de belangrijkste voorwaarden voor een soepel lopend traject. Respect voor jou en je bedrijf vanuit ons en respect voor ons team en Level Level vanuit jou. Daar waar we het niet met elkaar eens zijn, gaan we een discussie niet uit de weg. En we verwachten ook zeker niet dat jij dat doet. Sterker nog, we denken dat we door samen een respectvolle discussie te voeren en elkaar uit te dagen in de oplossingen die we aandragen, juist tot een beter resultaat zullen komen. 

Je hebt je eigen planning en werkzaamheden op orde

Gedurende een project leggen wij ons toe op een deadline. Om die deadline te halen zijn we ook afhankelijk van jou. Niet alleen omdat we graag snel schakelen op het moment dat we een vraag stellen, om input of een akkoord vragen, maar ook omdat er altijd nog werk verricht moet worden door jou en/of je team. Denk hierbij aan het redigeren van gemigreerde content, het creëren en vullen van nieuwe content en het inrichten van de navigatie, formulieren en back-end instellingen. Wij houden er in onze planning rekening mee dat jij hier tijd voor hebt, maar dan is het wel belangrijk dat je dat zelf ook doet. Oftewel: om de deadline te behalen verwachten wij dat jij je eigen planning en werkzaamheden op orde hebt. Heb je hier hulp bij nodig of gaat het toch anders dan verwacht, dan denken we natuurlijk graag met je mee.

Je hebt er zin in!

Last but not least; we verwachten dat je met enthousiasme met ons aan de slag gaat voor jouw nieuwe website. Zodra wij de briefing en offerte doorgenomen hebben, staat iedereen in de startblokken om te gaan knallen. We willen bij elk project het beste uit onszelf en het traject halen en niets stimuleert ons meer dan een opdrachtgever die datzelfde wilt!

Neem contact met ons op